Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Radni zdecydowali o pomocy dla Szubina

31 sierpnia 2017, 09:23

fot. www.itvszubin.pl

fot. www.itvszubin.pl

Podczas czwartkowej Sesji Rady Miejskiej jaworzniccy radni przychylili się do propozycji prezydenta Pawła Silberta i zdecydowali o przyznaniu pomocy mieszkańcom gminy Szubin z województwa kujawsko-pomorskiego, poszkodowanym w niedawnych wichurach.

Nawałnice jakie przeszły nad województwami - pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim wywołały ogromne zniszczenia nie tylko prywatnych obiektów, lecz również mienia publicznego. Przywrócenie stanu umożliwiającego normalne życie po kataklizmie wymaga nakładów finansowych. Do gminy Szubin nie dotarła jeszcze pomoc finansowa od żadnego samorządu, na miejscu pomaga wojsko i ochotnicy. Zniszczeniom uległy gospodarstwa domowe, pozrywane zostały sieci energetyczne, poważnie ucierpiała również lokalna szkoła. Pomoc finansowa w proponowanej przez prezydenta Jaworzna i zaakceptowana przez radnych, w kwocie 50 tys. zł, trafi do najbardziej potrzebujących na terenie dotkniętym nawałnicami.

- Czujemy się solidarni z mieszkańcami gmin, które zostały poszkodowane. Może i my będziemy kiedyś potrzebować pomocy, siły przyrody są nieprzewidywalne, a jak widać skala zniszczeń jest ogromna. Z przerażeniem śledziliśmy jakie spustoszenie wywołały nawałnice, które przeszły nad północną Polską. Kilka osób straciło życie, kolejne tysiące ludzi zostało pozbawionych dachu nad głową, drogi i infrastruktura są doszczętnie zniszczone - mówi Paweł Silbert, Prezydent Jaworzna.

Do pomocy włącza się coraz więcej miast i gmin. Na najbliższych sesjach podobne uchwały podejmą radni w Wodzisławiu Śląskim, Sosnowcu, Raciborzu i Chorzowie.

Zdjęcie pochodzi z serwisu internetowego www.itvszubin.pl.