Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Tour de Pologne w Jaworznie za nami

31 lipca 2017, 15:48

Jaworzno po raz kolejny stało się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! W poniedziałek - 31 lipca - najlepsi kolarze rozpoczęli w naszym mieście III etap 74. wyścigu Tour de Pologne. Za nami wyjątkowe wydarzenie, podczas którego świetnie bawili się mieszkańcy naszego miasta, kibice z całego kraju i wszyscy amatorzy dwóch kółek!

Ogromnym sukcesem organizacyjnym okazał się start peletonu 74. Tour de Pologne z jaworznickiego rynku. Mieszkańcy tłumnie witali cyklistów na starcie imprezy jak i na całej trasie przejazdu.

Jeszcze dziś można było testować rowery publiczne udostępniane przez firmy Sycube, BikeU i NextBike. Od godz.10:00 Strażnicy Miejscy w Jaworznie prowadzili akcję znakowania rowerów.

Zawodnicy rozpoczęli wyścig z Rynku o godz. 15.00, po czym przejechali rundę wokół centrum miasta, aby następnie wyruszyć prosto do Szczyrku, czyli miejsca wieńczącego ukończenie trzeciego etapu 74. Tour de Pologne. Wyścig dostarczył wielu niezwykłych sportowych emocji. W Jaworznie pojawiły się wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata, a także czołowi kolarze, m.in. Rafał Majka.

To właśnie dzięki świetnej organizacji i wspaniałym kibicom organizatorzy Tour de Pologne chcą wracać do Jaworzna.

Trasa 74. Tour de Pologne UCI World Tour:

  • 29 lipca - Etap I: Kraków - Kraków 137 km
  • 30 lipca - Etap II: Tarnowskie Góry - Katowice 142 km
  • 31 lipca - Etap III: Jaworzno - Szczyrk 161 km
  • 1 sierpnia - Etap IV: Zawiercie - Zabrze 238 km
  • 2 sierpnia - Etap V: Olimp Nagawczyna - Rzeszów 130 km dystansie, który liczyć będzie w sumie 1144 kilometry
  • 3 sierpnia - Etap VI: Kopalnia Soli "Wieliczka" - Zakopane 199 km
  • 4 sierpnia - Etap VII: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska 132 km

Organizacja startu i przejazdu wyścigu tej klasy przez miasto to wielkie przedsięwzięcie. W organizację zaangażowanych był sztab ludzi. Pomimo tak dużej imprezy i dużej ilości kibiców na jaworznickim rynku oraz na trasie peletonu, służby miejskie nie zanotowały żadnych incydentów.

- Jaworznianie okazali się kibicami na medal. O tym jak spisała się jaworznicka publiczność informowały ogólnopolskie media. Ich zaangażowanie i doping to dla nas sygnał do utrzymania dalszej współpracy z Lang Teamem i rozmów dotyczących organizacji touru w Jaworznie w kolejnych latach - mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek