Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Czas na gruntówki 2017

12 lipca 2017, 13:19

ul. Sielec w Jeleniu - fot. MZDiM Jaworzno

ul. Sielec w Jeleniu - fot. MZDiM Jaworzno

Począwszy od 2013 roku, Miejski Zarząd Dróg i Mostów konsekwentnie realizuje program "Czas na Gruntówki", w trakcie którego z mapy Jaworzna znikają kolejne gruntowe nawierzchnie ulic. Od początku trwania programu do roku 2016 udało się zmodernizować w sumie ponad 200 dróg gruntowych (ok. 80 km).

Także i na ten rok zaplanowany został szereg prac, mających na celu poprawienie jakości nawierzchni takich ulic. Asfaltowe nakładki powstają m. in. w Jeleniu, w Jeziorkach, a nawet na ostatnich gruntówkach w Centrum.

- Zakres robót jest nieco mniejszy niż w latach poprzednich z uwagi na fakt, iż w mieście po prostu takich dróg jest coraz mniej - wyjaśnia Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM Jaworzno.

Na ukończeniu są już prace m.in. na ul. Kunickiego i ul. Sielec w Jeleniu (od skrzyżowania z ul. Sulińskiego do wjazdu do posesji nr 10), a trwają na bocznym odgałęzieniu ul. Herbowej w Jeziorkach (stanowiącym dojazd do budynków 6E, 8, 10, 10A, 10C), bocznym odgałęzieniu ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (na wysokości budynku 69A) w Śródmieściu i bocznym odgałęzieniu ul. Pawiej, stanowiącym połączenie z Obwodnicą Północną (budynki 18c,18d), także w Śródmieściu. W następnej kolejności ekipa remontowa przeniesie się najprawdopodobniej na: boczne odgałęzienie ul. Starowiejskiej (na wysokości budynku nr 48.) na Dąbrowie Narodowej i na ul. Moździerzowców (od posesji nr 7 do posesji nr 15, Borowiec).