Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

MZDiM maluje miejskie mury!

3 lipca 2017, 14:40

Nowy mural w podziemnym przejeździe rowerowym przy ul. Św. Wojciecha - fot. MZDiM Jaworzno

Nowy mural w podziemnym przejeździe rowerowym przy ul. Św. Wojciecha - fot. MZDiM Jaworzno

W miniony weekend w podziemnym przejeździe rowerowym przy ul. Św. Wojciecha (obwodnica), na jednej ze ścian pojawił się kolorowy mural. Ścianę ozdobili jaworzniccy artyści - Bartosz Brzózka oraz jegomość o tajemniczym pseudonimie artystycznym - Rew Oner.

Mural nie jest jeszcze skończony - jednak już teraz widać dobrze ogólny zarys, który robi wrażenie.

Pomysł, by w kolejnym miejscu pojawił się mural narodził się właściwie w głowach młodych jaworznian, którzy zaoferowali, że chętnie przyozdobią miejskie mury, jeśli takie przyzwolenie ze strony MZDiM będzie. A że akurat niedawno otwarty został przejazd dla rowerów w rejonie nowo wybudowanej obwodnicy, w którym ścian nie brakuje, postanowiliśmy, by właśnie w tamtym miejscu spróbować coś namalować.

MZDiM zapewnił twórcom farby i zagwarantował pełną wolność artystycznego wyrazu. Jak się okazało, na ścianie pojawiło się wiele motywów kojarzących się z naszym miastem, m. in. budowana chłodnia kominowa, szalony drwal, a nawet… dzik!

Kolejnym miejscem, w którym najprawdopodobniej pojawi się grafitti, będzie mur oporowy przy wyjeździe z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej na ul. św. Wojciecha. Mamy nadzieję, że inicjatywa podoba się Mieszkańcom – co zresztą widać po reakcjach na portalach społecznościowych.

Przypominamy, że już w latach ubiegłych MZDiM rozpoczął ozdabiać muralami ściany przejść podziemnych. O tym można przeczytać w osobnej zakładce na stronie internetowej MZDiM: http://www.mzdim.jaworzno.pl/street-art/

Obrazek
Obrazek
Obrazek