Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dyrektor ZS nr 3 w Jaworznie odwołany

13 czerwca 2017, 16:21

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach, Prezydent Miasta odwołał dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Jaworznie. Podjęta decyzja jest związana z pozyskaniem informacji dot. nieprawidłowości zachodzących w wydatkowaniu środków publicznych w podległej placówce oświatowej.

Pracownicy Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych w trakcie dokonywania kontroli dokumentów księgowych stwierdzili nieprawidłowości. Po rozszerzeniu kontroli, dyrektor MZOPOW powiadomił o sprawie Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KM Policji w Jaworznie. W treści zawiadomienia wskazano na podejrzenie sfałszowania i podrobienia dokumentów księgowych. Podejrzenie dotyczy faktur zakupu towarów i usług nabywanych przez Zespół Szkół Nr 3 w Jaworznie.

Na polecenie Prezydenta Miasta, w dniu 8 czerwca rozpoczęła się kompleksowa kontrola w zakresie gospodarki finansowej prowadzonej w tej placówce. Ponadto czynności podjęła również Policja w Jaworznie. Z dniem 14 czerwca br. pełniącą obowiązki dyrektora ZS nr 3 zostanie Pani Mariola Migacz - dotychczasowa wicedyrektor szkoły.

Nowy dyrektor będzie powołany na stanowisko niezwłocznie po zakończeniu procedury konkursowej. Zgodnie z opublikowanym w BIP konkursem, kandydaci na stanowisko dyrektora ZS nr 3 mają czas do 29 czerwca br. na złożenie swoich ofert.