Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Flis na Przemszy za nami

11 czerwca 2017, 13:11

II Spływ Kajakowy Flis na Przemszy

II Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy"

W sobotę, 10 czerwca br. osiemdziesięciu zawodników wzięło udział w II Spływie Kajakowym "Flis na Przemszy" poświęconym pamięci śp. Admirała Andrzeja Karwety. W tym roku imprezę organizowały miasta, przez które przebiegała trasa spływu - Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek oraz Bobrek.

II Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy" rozpoczął się przy pomniku "Trójkąt Trzech Cesarzy" (Mysłowice/Sosnowiec), natomiast zakończył się w miejscowości Bobrek, gdzie odbyła się Msza Święta upamiętniająca Śp. Admirała Andrzeja Karwetę. Również w kościele Świętego Krzyża w Jaworznie - Jeleniu - złożono kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci tragicznie zmarłego w Katastrofie Smoleńskiej jaworznianina.

W kajakarskich zmaganiach udział wzięli m.in. Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz radny Rady Miejskiej Mariusz Kowalski. Ideą wydarzenia jest ukazanie walorów przyrodniczych, kulturowych, gospodarczych i turystycznych rzeki Przemszy. Jest to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku. Spływ skierowany był do wszystkich sympatyków sportów wodnych. Przebiegał przez rzekę Przemszę oraz Wisłę, a jego długość oszacowano na 27 km.

fot. MCKiS

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek