Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpieczeństwo i profilaktyka zdrowego żywienia w ZSZP 1

6 czerwca 2017, 18:47

Bezpieczeństwo i profilaktyka zdrowego żywienia

Bezpieczeństwo i profilaktyka zdrowego żywienia

Stowarzyszenie Niezależni Jaworzno wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 przygotowało spotkanie z mieszkańcami Osiedla Tadeusza Kościuszki i Osiedla Górniczego. Spotkanie odbyło się we wtorek, 6 czerwca br. i dotyczyło zagadnień z zakresu bezpieczeństwa oraz profilaktyki zdrowego żywienia. W spotkaniu uczestniczyła Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Wydarzenie składało się z dwóch paneli tematycznych. Pierwszy z nich skierowany był do dzieci i rodziców. Poruszono wówczas tematykę zdrowego żywienia, z uwzględnieniem problemu cukrzycy u dzieci, a funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji przybliżyli temat zagrożeń czyhających na dzieci we współczesnym świecie (m.in. internet, przemoc w szkole). W trakcie pierwszego panelu odbyły się również bezpłatne badania dzieci pod kątem otyłości oraz konsultacje dla rodziców.

W czasie drugiego panelu poruszono kwestię bezpieczeństwa na osiedlu, oszustw "na wnuczka", "na policjanta" oraz temat zdrowego żywienia skierowany do osób dorosłych. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji.

ObrazekObrazekObrazek