Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Cena wody i ścieków bez zmian

26 maja 2017, 10:36

Cena za wodę i ścieki bez zmian!

Cena za wodę i ścieki bez zmian!

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej została przyjęta Taryfa za wodę i ścieki na lata 2017-2018. Tym samym przyjęto utrzymanie ceny wody za jeden metr sześcienny na obecnym poziomie 5,23 zł, a ścieków na poziomie 8,95 zł. Cena wody, która w 2014 roku została obniżona o 16 groszy, nie ulegnie zmianie już po raz trzeci. Podobnie jak opłaty stałe, które także od kilku lat nie były podwyższane.

Przypomnijmy, że pomimo niezmienianej od lat ceny wody, Spółka wciąż inwestuje i modernizują infrastrukturę wod-kan. W okresie ostatnich 5 lat wodociągi zmodernizowały i wybudowały 150 km sieci wod-kan, za ponad 320 mln zł. Za tę kwotę wybudowano m.in. przepompownie ścieków na ulicy Batorego, zmodernizowano 5 zbiorników wody pitnej WARPIE, wyremontowano sieć wodociągową i kanalizacyjną na os. Podłęże, os. Stałym, Łubowcu, Skałka. Zmodernizowano głębinowe ujęcia wody pitnej oraz wybudowano nowoczesne ujęcie wody pitnej Piaskownia. W latach 2012 - 2014 powstało 100 km kanalizacji w 6 dzielnicach dla blisko 15 tysięcy mieszkańców. Firma zainwestowała znaczące środki w zakup specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego, służącego do kontroli i badania jakości wody.

W 2017/2018 roku Spółka planuje realizować kolejne milionowe inwestycje m.in. budowę kanalizacji w Jeleniu Łęgu, Dąbrowie Narodowej oraz w Byczynie, a także wymianę sieci wodociągowej w Ciężkowicach. Spółka od lat podejmuje także szereg działań z zakresu  restrukturyzacji i optymalizacji kosztów m.in. poprzez dyscyplinę wydatków, zakup sprzętu pozwalającego zmniejszyć koszty bieżącej eksploatacji, a także poprzez wprowadzenie comiesięcznego odczytu i rozliczenia odbiorców.

* w przypadku wyboru usługi e-faktura opłata w wysokości 1,00 zł brutto.

TARYFY DLA ZBIOROWEGO ZAOPATRZENIA W WODĘ I ZBIOROWEGO ODPROWADZANIA ŚCIEKÓW obowiązujące na terenie miasta Jaworzna od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2018 r.