Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ruszyła Akademia Bezpieczeństwa

8 maja 2017, 12:32

Akademia Bezpieczeństwa w Jaworznie

Akademia Bezpieczeństwa w Jaworznie

W poniedziałek, 8 maja br. ruszył program skierowany do szerokiej grupy jaworznian - Akademia Bezpieczeństwa. Z warsztatów, prelekcji dot. bezpiecznych zachowań będą mogły skorzystać przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz starsi - narażeni w ostatnim czasie na wiele niebezpieczeństw. Z programu skorzysta ponad 1,5 tysiąca mieszkańców Jaworzna.

Bezpieczny Przedszkolak

Warsztaty skierowane są do najmłodszych mieszkańców miasta, a ich głównym celem jest zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po mieście. Z programu skorzysta około 600 dzieci z 17 jaworznickich przedszkoli. Celem głównym warsztatów jest nabycie przez przedszkolaków umiejętności prawidłowego, bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w  miejscach publicznych. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież będą miały okazję do skorzystania z warsztatów profilaktycznych dla młodzieży "Stop dopalaczom" oraz warsztatów edukacyjnych "Wtargnięcie napastnika do szkoły". Celem działań jest zapoznanie uczniów z zagrożeniami dzisiejszej rzeczywistości. Ponadto przygotowane warsztaty mają na celu przekazanie młodzieży rzetelnej i dokładnej wiedzy o skutkach zażywania dopalaczy oraz ich wpływie na organizm i psychikę młodych ludzi, ukazanie mechanizmów i konsekwencji uzależnienia oraz nauczenie podejmowania racjonalnych decyzji związanych z używkami.

Starsi = bezpieczni

Coraz częściej dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie. Przestępstwa te polegają przede wszystkim na oszustwie i wyłudzaniu mienia. Właśnie dlatego w porozumieniu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku działającym w Jaworznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie przygotowano warsztaty dla seniorów, których celem będzie podniesienie świadomości osób starszych na temat poprawy ich bezpieczeństwa i zabezpieczania mienia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek