Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kanalizacja w Byczynie coraz bliżej

28 kwietnia 2017, 13:16

Podpisanie ostatniej umowy na budowę kanalizacji w Byczynie

Podpisanie ostatniej umowy na budowę kanalizacji w Byczynie

W piątek, 28 kwietnia w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podpisano ostatnią umowę na budowę kanalizacji w Byczynie.

Zgodnie z projektem oraz rozstrzygnięciem przetargowym, prace zostały podzielone na trzy etapy. Za realizację pierwszego i drugiego etapu (zlewnia w rejonach ulicy Korczyńskiego, zlewnia Baranowskiego) o łącznej wartości ponad 17,5 mln złotych - odpowiedzialna będzie firma Omega. Za prace w terenie przy trzecim etapie (rejon ulicy Gwardzistów) o wartości 9 mln złotych, odpowiedzialna będzie natomiast firma Wolimex. Roboty, po przekazaniu placu budowy oraz po przygotowaniu zaplecza, rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w maju br.

Orientacyjny zakres kanalizacji w Byczynie obejmuje około 26 km sieci sanitarnej dla 3523 mieszkańców oraz modernizację 10 km sieci wodociągowej. Na powyższe prace spółka wodociągowa będzie starała się pozyskać kolejne środki z Unii Europejskiej. Kanalizacja w Byczynie ma stanowić VI fazę projektu "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna".