Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Finał IV. edycji WF-u na 100%

26 kwietnia 2017, 12:00

Finał IV. edycji programu profilaktycznego WF na 100%

Finał IV. edycji programu profilaktycznego "WF na 100%"

W środę, 26 kwietnia, w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbył się finał IV. edycji programu profilaktycznego "WF na 100%". Tegorocznym zwycięzcą zostało Gimnazjum nr 11 z Pieczysk.

"WF na 100%" - to akcja skierowana do uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Jaworzna. Organizatorem IV. edycji jest Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto, które przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, Zespołu Lecznictwa Otwartego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie oraz doradcy metodycznego z wychowania fizycznego, zachęcało do udziału w akcji dyrektorów jaworznickich szkół gimnazjalnych.

W IV. Edycji programu udział wzięło osiem jaworznickich gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 10 oraz Gimnazjum nr 11.

Głównym celem programu było zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach WF-u i motywowanie nauczycieli wychowania fizycznego do przeprowadzania ciekawych, atrakcyjnych i zgodnych z oczekiwaniami uczniów zajęć.

Tegoroczna edycja programu była również okazją do bliższego zapoznania się z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym "Trzymaj Formę!". To inicjatywa mówiąca o zdrowym stylu życia i o unikalnym, dwukierunkowym podejściu propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Adresatami programu są uczniowie klas I-III w szkołach gimnazjalnych, uczniowie klas V-VI w szkołach podstawowych oraz ich rodzice. Uczestnikami programu są: dyrektorzy szkół, nauczyciele, społeczność szkolna, pielęgniarki środowiska szkolnego, władze wojewódzkie i lokalne.

Wyniki IV. Edycji programu "WF na 100 %":

  • I miejsce - Gimnazjum nr 11
  • II miejsce - Gimnazjum nr 9
  • III miejsce - Gimnazjum nr 1

Więcej informacji dotyczących programu można znaleźć na stronie internetowej http://www.wfna100procent.pl/

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek