Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Przybywa mieszkań na osiedlu "Sfera"

20 kwietnia 2017, 09:28

I etap inwestycji osiedle Sfera z 84 mieszkaniami w 9 budynkach na wynajem

I etap inwestycji osiedle "Sfera" z 84 mieszkaniami w 9 budynkach na wynajem

Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło właśnie przetarg na drugi etap budowy osiedla "Sfera". To największa inwestycja mieszkaniowa od czasów budowy osiedla Gigant w latach 80-90 XX w. W okolicy Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznego GEOsfera, Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje osiedle "Sfera", w którym swoje miejsce w Jaworznie znajdą aż 402 rodziny.

W chwili obecnej Spółka realizuje I etap inwestycji osiedle "Sfera" z 84 mieszkaniami w 9 budynkach na wynajem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowi lokatorzy pod koniec tego roku otrzymają klucze do swoich mieszkań.

Natomiast w ramach drugiego etapu powstanie kolejnych 10 budynków. Sześć z nich będzie mieściło po jedenaście mieszkań, a cztery będą sześciomieszkaniowe. W ramach inwestycji powstanie również cała infrastruktura techniczna, czyli drogi dojazdowe, osiedlowe parkingi oraz miejsca wypoczynku i rekreacji.

Przypomnijmy, że na nowym osiedlu znajdą się 402 mieszkania i ponad 800 miejsc parkingowych. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.  Dopełnieniem krajobrazu ma być pełna infrastruktura drogowa oraz liczne drzewa i krzewy, których nasadzenia są tak zaplanowane, by każdemu z budynków wielorodzinnych zapewnić kameralność.

Obrazek