Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Spotkanie z Janiną Ochojską w I LO w Jaworznie

28 lutego 2017, 15:00

Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, odwiedziła w poniedziałek 27 lutego br. młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie. Spotkanie było częścią działań podejmowanych w ramach zbiórki "Jaworznianie dla Sudanu Południowego" - realizowanej we współpracy z PAH. W wydarzeniu udział wzięła zastępca prezydenta Monika Bryl.

Janina Ochojska opowiedziała licealistom o pomocy Sudanowi Południowemu. PAH zapewnia miejscowej ludności dostęp do wody i pomaga jej w zakładaniu gospodarstw rolnych, które chronią sudańskie rodziny od niedożywienia i głodu. Jest to pomoc, której Sudańczycy z południa bardzo potrzebują. Spotkanie było również okazją do rozmowy o potrzebie aktywności i czynienia czegoś dla innych.

Pomysłodawcą zbiórki jest jaworznianin i społecznik Mirosław Michaliszyn, a do akcji włączył się również ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty Betlejem. Organizatorów wspomaga wolontariuszka Katarzyna Nieużyła, w akcję włączyły się również instytucje z terenu miasta. Koszty budowy studni nie są małe, szacunkowo potrzeba ok. 40 tys. zł. Jednak to właśnie budowa stanowi realną pomoc dla mieszkańców tego regionu. Wspólnota Betlejem przygotowała specjalne ceramiczne cegiełki - krople z hasłem "Jedna kropla ratuje niejedno życie". Można je zakupić m.in. w siedzibie wspólnoty.

W Jaworznie odbędzie się szereg wydarzeń społeczno-kulturalnych, które połączone będą z kwestą na budowę studni. W marcu zapraszamy do Miejskiej Biblioteki na wystawę zdjęć z misji w Sudanie Południowym, 19 marca odbędzie się charytatywny koncert w MDK im. Jaworzniaków, a 22 marca, w Światowy Dzień Wody, razem z uczniami jaworznickich szkół przeprowadzona zostanie duża akcja plenerowa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek