Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowy samochód dla PSP Jaworzno

16 stycznia 2017, 13:34

Nowy samochód dla PSP Jaworzno

Nowy samochód dla PSP Jaworzno

Dzisiaj w Katowicach na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej uroczyście przekazano nowe wozy strażackie i sprzęt pożarniczy dla komend powiatowych i miejskich, w tym także dla Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. W spotkaniu wzięli udział zastępca prezydenta Monika Bryl oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie - p.o. bryg. Dariusz Kleszcz.

Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości przyjął Śląski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Jacek Kleszczewski.

Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie trafi średni samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem 4x4 (GBA 4x4), z funkcją do ograniczania stref skażeń, wyposażony w sprzęt ochronny, ratowniczy i pomocniczy, zbiornik na wodę, zbiornik na środek pianotwórczy oraz maszt oświetleniowy.

Symbolicznego aktu przekazania dokonali mł. bryg. Jacek Kleszczewski - Śląski Komendant Wojewódzki PSP oraz Andrzej Pilot - Prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, zakupiony w 2016 roku sprzęt to w sumie 11 samochodów specjalnych o wartości ponad 11 milionów złotych, 2 agregaty pompowe dużej wydajności o wartości prawie 1,4 miliona złotych oraz 22 sztuki działek wodno-pianowych o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Zakupy sprzętu  sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - w wysokości prawie 8 milionów złotych, Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, samorządów terytorialnych oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 280 tysięcy złotych.

Więcej na www.katowice.kwpsp.gov.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek