Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wolontariat - podaj dalej

28 listopada 2016, 08:25

W sobotę, 26 listopada 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu w I Andrzejkowym Balu Wolontariusza organizowanym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej uczestniczyło ponad 400 wolontariuszy, a także sympatyków pomagania. W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu "Wolontariat-Podaj dalej". Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie (III miejsce) oraz uczniowie Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr 4 w Jaworznie.

Tradycja nakazuje, by bal rozpocząć od poloneza - tak było i tym razem. O godz. 19.00 rozpoczęła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu "Wolontariat-Podaj dalej", o tytuł najlepszej "Grupy wolontariackiej 2015/16". Konkurs adresowany był do grup wolontariuszy zrzeszonych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Diecezji Sosnowieckiej, które podejmowały działania wolontariackie na terenie swojej jednostki samorządowej.

Ksiądz Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej przywitał zebranych wolontariuszy i ich opiekunów oraz zaprosił na scenę gości specjalnych Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, przedstawicieli władz samorządowych oraz członków komisji konkursowej. Jak podkreślił Mateusz Bochenek, przed komisją stało nie lada trudne zadanie wytypowania zwycięzców, bowiem wszystkie prace zaskakiwały swoją pomysłowością i oryginalnością. Dodał także, iż w Konkursie "Wolontariat-Podaj dalej" nie ma przegranych, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.

W trakcie Gali Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podziękował wszystkim i podkreślił, jak ważna jest praca wolontariuszy wlewających nadzieję w serca potrzebujących oraz wręczył puchary i dyplomy laureatom, wśród których znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie (III miejsce) oraz uczniowie Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr 4 w Jaworznie.