Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

23 listopada 2016, 17:49

Co roku 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z okazji tego wydarzenia, przedstawiciele Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jaworznie otrzymali dzisiaj wyróżnienia dla wieloletnich członków stowarzyszenia. Podczas spotkania za zaangażowanie i pracę podziękował zebranym prezydent Paweł Silbert.

W spotkaniu - oprócz członków stowarzyszenia - wzięli udział poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Maria Materla - pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych oraz radna Sejmiku Woj. Śląskiego, radni Rady Miejskiej - Anna Lichota i Mariusz Burczy, a także Małgorzata Helbin-Więcek, naczelnik Wydziału Zdrowia. Podczas uroczystości zarząd organizacji wręczył prezydentowi Pawłowi Silbertowi dyplom za szczególne zasługi i zaangażowanie w działalność jaworznickiego koła. Wyróżniono również członków stowarzyszenia - prezesa Marka Nowaka oraz wiceprezesa Roberta Gąskę, którzy otrzymali medale "Za  zwycięstwo nad cukrzycą". Podziękowania otrzymała także zasłużona dla stowarzyszenia Maria Nowak.

- Dziękuję Państwu za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wasza aktywność w obszarze edukacji diabetologicznej stanowi ważny element naszej wspólnej troski o zdrowie mieszkańców Jaworzna - mówił podczas spotkania prezydent Paweł Silbert. - Na co dzień pomagają Państwo zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, którzy muszą odnaleźć się w nowej sytuacji i podjąć walkę z tą przewlekłą chorobą. Doceniam Państwa profesjonalizm oraz trud włożony w działalność jaworznickiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, która sprowadza się również do uwrażliwienia na problemy drugiego człowieka, na jego potrzeby i kształtowanie świadomości zdrowotnej.

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Wedle szacunków w Jaworznie choruje na nią około 20 tys. osób. Jaworznickie Koło Terenowe Stowarzyszenia Diabetyków działa od 17 lat.

- Serdecznie zapraszamy do wizyty w naszej siedzibie lub prosimy o kontakt telefoniczny - zachęca do wizyty w organizacji Marek Nowak, Prezes Zarządu Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jaworznie.

Kontakt:
Prezes Zarządu Koła Marek Nowak - tel. 696 667 164
Siedziba: 43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 35

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek