Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Przygotowania do 1 listopada

28 października 2016, 12:22

fot. MZDiM Jaworzno

fot. MZDiM Jaworzno

Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. Już teraz prowadzone są prace organizacyjno - porządkowo - naprawcze, mające przygotować infrastrukturę miejską do 1 listopada.

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym jak i samochodowym, MZDiM podjął działania, które mają ułatwić dotarcie do cmentarzy - dlatego jak co roku, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Paderewskiego - 1 listopada ruch będzie się tam odbywał w jednym kierunku - od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.

Oprócz zmian w organizacji ruchu, trwa uzupełnianie, sprawdzane i poprawianie oznakowania w rejonie cmentarzy. Przycinane są gałęzie, które zasłaniają znaki drogowe, a ekipy sprzątające usuwają śmieci w pasie drogowym, grabią liście, zamiatają i koszą. Pamiętamy nie tylko o drogach, ale także o parkingach i ciągach pieszych.

Pracownicy MZDiM swoją uwagę skupili również na usuwaniu ubytków w jezdniach, a także na naprawach najbardziej zniszczonych fragmentów jezdni zlokalizowanych przy nekropoliach.

W pierwszych dniach października udało się wyremontować drogi na cmentarzu komunalnym Wilkoszyn. W okolicy budynku administracji MZDiM wykonał nową nakładkę asfaltową.

Miasto poczyniło także działania, by ułatwić mieszkańcom dojazd na groby za pomocą komunikacji miejskiej. 1 listopada, zgodnie z obowiązującą taryfą i zarządzeniem podpisanym już dwa lata temu przez Prezydenta Miasta, podróżowanie autobusami będzie całkowicie bezpłatne. O wszelkich zmianach w organizacji komunikacji zbiorowej pod adresem: http://www.pkm.jaworzno.pl/www/2016/10/ulatwienia-w-komunikacji-miejskiej-w-okresie-wszystkich-swietych/

Obrazek