Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

1 listopada na cmentarzach komunalnych

27 października 2016, 15:18

Cmentarz komunalny na Wilkoszynie

Cmentarz komunalny na Wilkoszynie

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych zadbał o przygotowanie cmentarzy w Szczakowej i na Wilkoszynie do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych.

W ostatni weekend października oraz w dniu Wszystkich Świętych spodziewany jest spory ruch na cmentarzach komunalnych. Mieszkańcy Jaworzna tradycyjnie sprzątają groby, zapalają znicze i wspominają bliskich którzy odeszli.

MZNK zadbał o porządki na cmentarzu w Szczakowej i na Wilkoszynie. Została skoszona trawa, przycięte żywopłoty i gałęzie drzew, w donicach nasadzone zostały rośliny ozdobne, na bieżąco grabione są liście i zbierane śmieci.

W dniu 1 listopada prosimy o stosowanie się do zaleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej kierujących ruchem w okolicy cmentarzy komunalnych. Na Wilkoszynie, podobnie jak w ubiegłych latach, tego dnia będzie możliwość zostawienia samochodu na parkingu w okolicy budynku administracyjnego. W październiku w tej części cmentarza Miejski Zarząd Dróg i Mostów wykonał nakładkę asfaltową w miejsce płyt betonowych, co znacznie ułatwi dojście do grobów.

W tym roku został również przeprowadzony generalny remont głównej alei, placu przed kaplicą oraz bocznych alejek cmentarza na Wilkoszynie. Starą betonową nawierzchnię zastąpiła estetyczna kostka brukowa. Zostały zamontowane nowe ławki i donice. Kolejnymi ułatwieniami dla mieszkańców są nowe schody oraz wyremontowane dojście do kaplicy cmentarnej.

W tym roku MZNK wykonał także nowe estetyczne punkty poboru wody. Na obu cmentarzach komunalnych przebudowaliśmy łącznie osiem punktów, w których mieszkańcy pobierają wodę do sprzątania nagrobków oraz podlewania kwiatów.

W dniu Wszystkich Świętych w kaplicy cmentarnej na Wilkoszynie o godzinie 9:30 zostanie zostanie odprawiona Msza Święta.