Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Prace MZDiM w Szczakowej

20 października 2016, 13:27

Deptak im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej

Deptak im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej

Miejski Zarząd Dróg i Mostów nie zwalnia tempa. Mimo iż nie wszystkie inwestycje zostały zakończone, już może zaprezentować dużą część efektów prac, które w poszczególnych dzielnicach zostały wykonane w tym roku. Obszerny zakres robót dotyczył m. in. Szczakowej, gdzie mieszkańcy już teraz mogą cieszyć się wyremontowaną infrastrukturą na jednej z najbardziej uczęszczanych tras.

Część zadań przyczyniających się do kompleksowej rewitalizacji tej części miasta pamiętamy z roku ubiegłego - był to przede wszystkim remont mostu na ul. Jagiellońskiej, wymiana kładki nad potokiem Kozi Bród w rejonie ul. Wróblewskiego, jak również wykonanie Deptaka im. Zdzisława Krudzielskiego, który jako ważna dla Jaworzna postać został wybrany na patrona nowo powstałego ciągu pieszego.

- W roku bieżącym MZDiM kontynuował układanie nawierzchni z kostki wzdłuż Deptaka, aż do schodów w rejonie ul. Pochyłej – tam zarówno same schody, jak i kładka do nich prowadząca zyskały zupełnie nowe oblicze - mówi Emila Tura, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Oprócz tych zadań, przy okazji udało się ułożyć nakładkę asfaltową na odcinku ul. Wróblewskiego, a także wykonać chodnik łączący ul. Wróblewskiego z Deptakiem.

Całości dopełnia zamontowane na odcinku od ul. Jagiellońskiej, aż do kładki przy ul. Pochyłej oświetlenie parkowe, które zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo poruszających się tamtędy pieszych.

- Dochodzą do mnie głosy mieszkańców, którzy wyrażają swoje zadowolenie w związku z rewitalizacją obszaru, który w Szczakowej jest naprawdę jednym z bardziej uczęszczanych w tej części miasta. Biorąc pod uwagę znajdujące się w okolicy placówki edukacyjne, zaproponowane rozwiązania zdecydowanie poprawią bezpieczeństwo dzieci zmierzających do szkół znajdujących się w okolicy. Nowe chodniki, kładki i lampy sprawiły, że i wizualnie rejon ten zyskał naprawdę wiele - mówi Tadeusz Kaczmarek Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek