Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Równa Górka z kanalizacją

11 października 2016, 13:08

Półtora miliona złotych - tyle ma kosztować budowa kanalizacji sanitarnej w osiedlu Równa Górka. Nowy układ sanitarny powstanie w ulicy Krakowskiej, Insurekcji Kościuszkowskiej, 1 Maja, Rodziewiczówny oraz Pstrowskiego. Razem to blisko 3 kilometry sieci.

- Powyższa budowa kanalizacji to konsekwencja działań jaworznickich wodociągów, których celem jest systematyczna rozbudowa układu kanalizacyjnego w mieście tak, by służył jak największej grupie mieszańców - tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Na Równej Górce z kanalizacji skorzysta 114 posesji.

Prace w terenie rozpoczęły się już 6 października, a ich realizacja planowana jest na osiem miesięcy. Swoim zakresem, oprócz podziemnych instalacji, zadanie obejmuje także odtworzenie nawierzchni bitumicznych oraz zielonych. Po ich zakończeniu tj. latem 2017 roku, mieszkańcy będą mogli przystąpić do budowy własnych podłączeń kanalizacyjnych.  

Głównym wykonawcą jest firma Instbud z Gdowa. Oprócz należytego wykonania zadania zobowiązana jest ona także do skorelowania swoich prace z pracami inwestycyjnymi prowadzonymi w tym rejonie przez gminę.