Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Szkoła bez elektrośmieci

3 października 2016, 08:00

Szkoła Podstawowa nr 16 uczestniczy w ogólnopolskim programie  "Moje miasto bez elektrośmieci". W ramach projektu, placówka prowadzi ekologiczną edukację, a także systematycznie organizuje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Właśnie za tego typu działania placówka otrzymała atrakcyjną nagrodę.

Program "Moje miasto bez elektrośmieci" ma na celu promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie do selektywnej zbiórki zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Organizatorzy projektu swoje założenia realizują m.in. poprzez edukowanie najmłodszych Polaków na temat prawidłowych zasad postępowania z elektrośmieciami. Dotychczas do programu przyłączyło się ponad 3, 5 tysiąca placówek oświatowych z różnych regionów kraju. Za aktywne zaangażowanie w realizację programu placówki oświatowe otrzymują pomoce dydaktyczne finansowane z Funduszu Oświatowego założonego przez twórcę programu ElektroEko.

Jaworznicka szkoła uczestniczy w programie "Moje miasto bez elektrośmieci" od początku jego funkcjonowania. Dotychczas zebrane elektrośmieci pozwoliły na otrzymanie najcenniejszej nagrody w programie – tablicy interaktywnej, która została wręczona 29 września br. podczas szkolnego apelu.

- Serdecznie gratulujemy szkole z Jaworzna, która aktywnie zaangażowała się w konkurs i zebrała imponującą masę elektrośmieci – mówią twórcy programu.