Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nordic Walking w dzielnicach

17 września 2016, 15:45

Rajdy Nordic Walking na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Po sukcesie głównego jaworznickiego rajdu Nordic Walking, coraz więcej tego typu imprez organizowanych jest w dzielnicach. W sobotę mieszkańcy wystartowali w rajdzie w Byczynie, w niedzielę z okazji Światowego Dnia Serca organizowany jest rajd w Dąbrowie Narodowej.

W sobotni poranek na starcie „Byczyńskiego Rajdu Nordic Walking” pojawiło się ponad 120 osób. Pomimo deszczowej aury, uczestnikom weekendowego spaceru z kijkami dopisywały dobre humory. Zebrani ma starcie jaworznianie mieli za zadanie pokonanie blisko 10 km trasy w kierunku Góry Grodzisko.

Uczestników byczyńskiego rajdu powitała Zastępca Prezydenta Monika Bryl, w samym rajdzie wziął udział Poseł Dariusz Starzycki – inicjator jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, który z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników i sympatyków tego sportu. Nad przebiegiem imprezy czuwała radna Anna Lichota oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna koło w Byczynie.

Już jutro, w niedzielę, 18 września z okazji Światowego Dnia Serca, w Dąbrowie Narodowej, odbędzie się Rajd Nordic Walking. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 14.30 do 15.45 - w Klubie MCKiS "Strażak" - OSP Dąbrowa Narodowa przy ul. Strażackiej 11. Start zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Fot. A.Tura

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek