Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rolkuj po nadzieję IV

5 września 2016, 14:38

Po sukcesie minionych edycji imprezy pn. "Rolkuj po nadzieję", także w tym roku zdecydowano się zorganizować ten aktywny sposób wspierania jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Charytatywny rajd na rolkach odbędzie się w sobotę - 24 września o godz. 13.00 na Sosinie.

Pomysł organizacji rolkowej zabawy zrodził się w Hospicjum, które chciało w ten sposób wzbogacić prowadzoną od kilku już lat kampanię Pól Nadziei i jednocześnie zebrać fundusze na swoją działalność.

Zapraszamy wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Rolki podobnie - jak jogging i nordic walking - stały się popularne wśród mieszkańców naszego miasta.

Trzy lata temu na starcie stanęło ponad 300 zawodników, a w dwóch kolejnych edycjach mimo kapryśnej aury niemal 120 miłośników rolek. Przejazd odbędzie się na trasie pętli o długości ok. 1,1 km. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 10 km. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia tego dystansu bądź skrócenia jeśli nie będzie czuł się na siłach by przejechać 10 km.

Warto pamiętać, że impreza ma charakter charytatywny i cały zebrany na niej dochód wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, dlatego ważny jest jak najbardziej liczny udział wszystkich pasjonatów jazdy na rolkach. Cegiełki na rzecz hospicjum będą miały formę "opłaty startowej", która będzie pobierana w dniu imprezy, w biurze zawodów. Ustalone wartości udziału w imprezie, a tym samym darowizny na rzecz placówki to:

  •     dzieci do 10 lat - bezpłatnie
  •     młodzież od 11 do 17 lat - 5 zł
  •     dorośli od 18 lat - 10 zł.

Zgłoszenia elektronicznie do przejazdu są przyjmowane na stronie www.mckis.jaw.pl w zakładce "Rolkuj po nadzieję" do 20 września 2016 roku. Ci, którzy nie zgłoszą się wcześniej będą mieli możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów. Wcześniejsze zgłoszenia umożliwią przygotowanie odpowiedniej ilości upominków dla uczestników, którymi będą pamiątkowy numer startowy, dyplom oraz medal uczestnictwa. Medal otrzymają tylko te osoby, które zgłoszą elektronicznie swój udział. Osoby niepełnoletnie winny posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie.

Ponieważ podczas imprezy promowana będzie akcja pn. "Jeżdżę z głową w kasku" wprowadzony został obowiązek posiadania kasku ochronnego dla dzieci do 10 lat, starsi uczestnicy oczywiście także mogą dobrowolnie zadbać o własne zdrowie.

Biuro zawodów będzie czynne od godz. 11.30, start wspólny o godz. 13.00.

Obrazek