Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowy rok akademicki JUTW

5 września 2016, 17:29

Dzisiaj w Sali Obrad Urzędu Miejskiego uroczyście zainaugurowano kolejny rok działalności Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejnego roku pracy, gratulował zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Pomysł, na taką formę aktywizacji osób starszych w naszym mieście, zrodził się w 2008 roku.  To właśnie wtedy rozpoczął się projekt, którego działalność z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przychylnością seniorów. Przez okres ośmiu lat Jaworznicki Uniwersytet Trzeciego Wieku odwiedziło przeszło pięciuset słuchaczy, którym zależało na utrzymaniu wysokiej aktywności intelektualnej oraz fizycznej.

- Jaworznicki Uniwersytet Trzeciego Wieku cały czas prężnie się rozwija i wychodzi naprzeciw potrzebom coraz liczniejszej grupy osób w wieku emerytalnym. Spotkania te mają przede wszystkim służyć pogłębianiu zainteresowań i pasji, pokonywaniu problemu samotności, ale również stanowić okazję do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni - mówił zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Wszystkie działania Uniwersytetu stanowią ważny sygnał dla całego społeczeństwa: aktywność w życiu nie kończy się wraz z odejściem na emeryturę. To doskonały czas, aby rozwijać te obszary zainteresowań, które są dla nas źródłem satysfakcji i radości.

W nowym roku akademickim wprowadzone zostaną ciekawe formy edukacyjne oraz nowe zajęcia ruchowe. Nie zabraknie też zajmujących wykładów oraz interesujących wycieczek. Gmina ma również okazję pełnić rolę współorganizatora "Seniorali na wesoło z Jaśnie Panem Kapeluszem", które odbędą się na rynku w Jaworznie i "GEOsferze" już 17 września w godz. od 9.30 do 19.00.

Więcej informacji o JUTW można znaleźć na www.jaworznickiutw.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek