Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Policjant uratował dziecko

10 sierpnia 2016, 10:36

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie uratował życie maleńkiej, czterotygodniowej dziewczynki. Dzisiaj zastępca prezydenta Monika Bryl spotkała się z aspirantem sztabowym Mariuszem Kolatem, by podziękować i pogratulować takiej postawy.

- Składam szczere podziękowania za bezinteresowną pomoc okazaną bliźniemu. To dzięki Pana doświadczeniu, opanowaniu i posiadanym umiejętnościom maleńka dziewczynka żyje i na czas trafiła do szpitala - mówiła podczas spotkania prezydent Monika Bryl.

Końcem lipca zastępca oficera dyżurnego komendy policji w Jaworznie asp. sztab. Mariusz Kolat odebrał telefon od przerażonej mamy. Mieszkanka Jaworzna tłumaczyła, że jej malutkie dziecko nie oddycha i robi się sine. Policjant przez telefon poinstruował kobietę, jak udzielić córeczce pierwszej pomocy. Jednocześnie skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, który natychmiast wysłał karetkę na miejsce zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji i umiejętnościom policjanta dziewczynka odzyskała przytomność i została przewieziona do szpitala.

ObrazekObrazek