Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kompleksowa przebudowa ul. Sobieskiego

5 sierpnia 2016, 14:00

Ulica Sobieskiego już za kilka dni stanie się placem budowy. Gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonanie przebudowy jednej z najdłuższych ulic w mieście. Za 5,9 mln zł zadanie zrealizuje firma Drogopol ZW z Katowic. Istnieje duża szansa na dofinansowanie inwestycji ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Przebudowie ulegnie 3 kilometrowy odcinek drogi łączący Szczakową z Ciężkowicami, który przez ostatnich kilka lat ucierpiał wskutek ciężkiego ruchu pojazdów przy rekultywacji składowiska w Pieczyskach.

- Nowa ulica zyska chodniki, drogi dla rowerów, latarnie uliczne. Przejazd przez Pieczyska będzie znacznie bezpieczniejszy dzięki rondu, które powstanie na skrzyżowaniu z ul. Płetwonurków prowadzącą do ośrodka nurkowego Koparki – tłumaczy Grzegorz Cyran naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich. - Na na rondzie stanie... figura nurka, która nocą będzie podświetlana. Rondo powinno również zmniejszyć znacznie prędkość samochodów, które rozpędzają się nadmiernie na tym odcinku.

Kolejne rondo - do połowy przyszłego roku - powstanie na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Bukowską. Przystanki autobusowe w Pieczyskach przy parku Gródek i drodze do bacówki zostaną zaopatrzone w wyświetlacze informacji pasażerskiej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

To nie koniec inwestycji przy tej drodze - do końca roku PKP PLK wybiorą wykonawcę przebudowy linii kolejowej E30. Kolejarze zajmować się będą nie tylko torami, ale na przedłużeniu ul. Sobieskiego, po południowej stronie torów zbudują drogę prowadzącą do ul. Budowlanych.

W miejscu, gdzie obecnie jest przejazd kolejowy powstanie wiadukt drogowy i kolejne rondo. W Pieczyskach powstanie jeszcze wiadukt nad linią kolejową w ciągu ul. Bukowskiej, tunel dla pieszych i rowerzystów w ciągu ul. Pożarowej i odcinek blisko kilometra ulicy Nowo-Pożarowej, która udostępni komunikacyjnie tereny byłej Cementowni.
 

Obrazek
Obrazek