Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pierwsze mury „SFERY”

4 sierpnia 2016, 08:00

Ruszyła największa inwestycja mieszkaniowa od czasów budowy osiedla Gigant w latach 80-90 XX w. W okolicy Ośrodka Edukacji Ekologiczno – Geologicznego GEOsfera, Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje osiedle SFERA, w którym swoje miejsce w Jaworznie znajdą aż 402 rodziny.

Na nowym osiedlu znajdą się 402 mieszkania i ponad 800 miejsc parkingowych. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.  Dopełnieniem krajobrazu ma być pełna infrastruktura drogowa oraz liczne drzewa i krzewy, których nasadzenia są tak zaplanowane, by każdemu z budynków wielorodzinnych zapewnić kameralność.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że w naszym mieście tak szybko rozwija się rynek nieruchomości i cały czas wzbogacana jest oferta mieszkaniowa. Dbamy o to, by była korzystna i atrakcyjna, a przez to zachęcała do osiedlania się w Jaworznie - mówi Prezydent Paweł Silbert. - Inwestycje realizowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wpisują się w naszą prorodzinną politykę rozwoju miasta. Przez kilka ostatnich lat działania związane z budownictwem mieszkaniowym zmieniły krajobraz wielu jaworznickich dzielnic, czyniąc je atrakcyjnymi miejscami do mieszkania i codziennego życia. Powstające osiedle SFERA to kolejna inwestycja oferująca mieszkańcom doskonałe warunki do zamieszkania, z dobrą komunikacją i zapleczem rekreacyjnym.

Mieszkania mieścić się będą w 3-kondygnacyjnych budynkach (parter, I piętro i poddasze użytkowe) i składać się będą z 6-11 lokali każdy.

- Taki system projektowania osiedla oraz lokalizacja na tle całego miasta powoduje, że osiedle SFERA to wspaniałe miejsce do zamieszkania przeznaczone głównie dla rodzin jak i osób samotnie wychowujących dzieci – tłumaczy Janusz Łach, prezes Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Z uwagi na fakt, że całe miasto Jaworzno należy do najbezpieczniejszych gmin naszego regionu z oferty Jaworznickiego TBS korzysta wielu dotychczasowych mieszkańców Mysłowic, Sosnowca  czy Katowic.

I etap

W chwili obecnej Spółka realizuje I etap inwestycji Osiedle SFERA z 84 mieszkaniami na wynajem.

- Jednym z argumentów przemawiających za wyborem oferty JTBS jest niska kwota wkładu mieszkaniowego (partycypacji – zwracanej przy ewentualnym opuszczeniu mieszkania), która plasuje się na poziome 630 zł/m2. Jest to o tyle istotne, że w ramach tej kwoty przyszli lokatorzy mogą sobie, na etapie budowy, wybrać z udostępnionych kolekcji kolorystykę płytek ceramicznych i paneli podłogowych oraz to czy w kuchni chcą mieć piecyk z płytą ceramiczną i piekarnikiem do zabudowy czy wolnostojący – dodaje Janusz Łach.

Wnioski na przydział mieszkań są przyjmowane przez JTBS od 5 lipca i choć zainteresowanie inwestycją jest duże, to wciąż aktualna jest oferta dla rodzin/osób z dziećmi – jest to o tyle ważne, iż jeden z warunków uzyskania przez Spółkę preferencyjnego dofinansowania inwestycji zakłada, że min. 50% mieszkań będzie wynajętych przez tą grupę zainteresowanych.

Wykonawcą inwestycji jest ZMIROB s.j. z Tychów, a termin przekazania kluczy do I etapu zaplanowano na IV kwartał 2017 r.  Dodatkowo w chwili obecnej prowadzone są prace projektowe związane z przygotowaniem dokumentacji dla budowy II etapu z 122 mieszkaniami.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.jtbs.jaw.pl.

ObrazekObrazekObrazekObrazek