Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Efekty prac na Łubowcu

18 lipca 2016, 10:01

Jeszcze nie tak dawno na Łubowcu trwały jedne z ostatnich prac, jakie prowadzone były w tej dzielnicy. Efekty tych robót zdecydowanie odświeżyły wizerunek osiedla i znacząco poprawiły stan infrastruktury drogowo - chodnikowej.

- Wykonano nie tylko zadania, które zaplanowane były na rok 2016 - udało się bowiem nadprogramowo zrealizować również remont obszernego fragmentu chodnika wzdłuż ul. E. Plater - mówi Emilia Tura, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Nie tylko ten chodnik zyskał nowe oblicze - także łącznik między ul. Zubrzyckiego a E. Plater ma nową nawierzchnię z kostki betonowej, gdzie ponadto udało się wykonać peroniki przystankowe z obu stron łącznika.

Pierwsze miesiące wiosny natomiast obfitowały w remonty parkingów w osiedlach - na Łubowcu udało się wymienić nawierzchnię na aż trzech dużych parkingach - dwa przy ul. Zubyrzckiego (przy budynku nr 17 oraz pomiędzy budynkami nr 29 - 31), jak również na parkingu za przystankiem autobusowym w kierunku Centrum przy ul. Katowickiej. Zaraz na początku sezonu remontowego - w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury osiedlowej, drobnych napraw doczekały się też schody przy ul. Czwartaków.

Warto przypomnieć także o ubiegłorocznych pracach - remontach, polegających na wymianie nawierzchni dojazdów do trzech bloków przy ul. Zubrzyckiego, które w dużej mierze ułatwiły mieszkańcom ich codzienne użytkowanie. Dodatkowo, na nowo wyremontowanych parkingach na niebiesko wymalowane zostały miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.