Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Autobusy podczas Tour'u

11 lipca 2016, 10:41

W związku z organizacją w Katowicach 13 lipca br – środa - wyścigu kolarskiego Tour de Pologne i towarzyszącymi mu ograniczeniami w ruchu drogowym, jaworznicki PKM wprowadził zmiany w kursowaniu autobusów. Modyfikacje rozkładów wprowadził także KZK GOP.

Linia A

  • w szczycie porannym linia kursować będzie bez zmian,
  • w szczycie popołudniowym linia na terenie Katowic obsłuży wyłącznie przystanek Waleriana, który funkcjonował będzie jako przystanek końcowy i początkowy.

Linie E i J

Od około godziny 11:30 do około godziny 20:30 autobusy kursować będą w Katowicach wyłącznie do przystanku zastępczego Zawodzie Pętla, który funkcjonował będzie jako przystanek końcowy i początkowy.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez KZK GOP, do ok. godz. 14:20 komunikacja tramwajowa na odcinku Rynek (Teatr Śląski) – Zawodzie Zajezdnia funkcjonować będzie bez zmian. Później uruchomione zostaną specjalne linie: T40 (Zawodzie Zajezdnia– Graniczna) i T42 (Damrota – Plac Wolności) zapewniające połączenie centrum przesiadkowego na Zawodziu ze śródmieściem Katowic. Między przystankami Graniczna a Damrota konieczne będzie przejście pieszo.

Przypominamy jednocześnie, że KZK GOP nie honoruje biletów emitowanych przez PKM Spółka z o.o.
 

Obrazek