Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzielnice zyskają nowe rynki

8 lipca 2016, 12:10

Wizualizacja rynku w Dąbrowie Narodowej

Wizualizacja rynku w Dąbrowie Narodowej

W Długoszynie i Dąbrowie Narodowej odbyły się kolejne spotkania z mieszkańcami, w ramach których ustalano wygląd mających powstać w 2017 rynków w dzielnicach. To kolejne inwestycje, które będą realizowane w ramach projektu "Miasto Siedmiu Rynków". Z nowego oblicza "serca dzielnicy" cieszą się już mieszkańcy Byczyny, w Jeleniu trwa przebudowa centralnego placu dzielnicy.

Długoszyn

Podczas dwóch spotkań mieszkańcy Długoszyna wybrali miejsce, w którym realizowany będzie projekt - skwer przy kapliczce przy ul. Nadbrzeżnej zlokalizowanej do skrzyżowania z ul. Jarosława Dąbrowskiego w samym centrum dzielnicy (okolica strażnicy OSP oraz świetlicy MCKiS).

- Poprzednio mieszkańcy debatowali o wyglądzie swojego najbliższego otoczenia na warsztatach projektowych. Teraz w terenie przedstawiali swoje pomysły i przemyślenia - mówi Leszek Gancarczyk, kierownik Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych UM. - Po uwzględnieniu sugestii mieszkańców zorganizowane zostanie kolejne spotkanie, o którego terminie będziemy informować.

Dąbrowa Narodowa

Plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką - to tylko część z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy Dąbrowy Narodowej na swoim rynku. Podczas ostatniego spotkania zadecydowano o ostatecznym wyglądzie skweru znajdującego się w sąsiedztwie siedziby Wspólnoty "Betlejem".

- Mieszkańcom tak spodobał się projekt, że zmiany ograniczyły się do tzw. kosmetyki, jak np. zmiana miejsca usytuowania pojedynczych ławek czy ilości drzew, jakie mają pozostać na placu. Pomysł na to miejsce przyjęli z dużym entuzjazmem - dodaje Leszek Gancarczyk.

Oba projekty zrealizowane zostaną w 2017 r. Rewitalizacja przestrzeni publicznych i uatrakcyjnianie jaworznickich osiedli to jeden z ważniejszych projektów, które w najbliższych latach będą realizowane w naszym mieście. Nową infrastrukturą cieszą się już mieszkańcy Byczyny, realizowana jest również inwestycja w Jeleniu. Ponadto nowe oblicze zyskają przestrzenie w Osiedlu Stałym (ul. Kolbego), Śródmieściu (ul. Nowa) i Ciężkowicach.

ObrazekObrazekObrazek