Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Adopcje zwierząt - Jaworzno

14 czerwca 2016, 09:52

Miasto Jaworzno we współpracy z organizacjami z terenu miasta zajmującymi się dobrem zwierząt założyło pierwszy portal adopcyjny. Na profilu na jednym z portali społecznościowych znajdą się informacje o pupilach potrzebujących pomocy oraz potrzebnej pomocy żywieniowej dla zwierząt zaopiekowanych w tymczasowych domach.

Strona zrzesza stowarzyszenia, instytucje oraz przyjaciół zwierząt z terenu Jaworzna - Jaworznicki Dom Tymczasowy, Hotel i Szkołę dla psów "Artemida" SOS Animals, Hotel dla zwierząt "Kudłate Ranczo", Fundację "Koty z Kociej" oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Jaworznie.

- Pomaganie zwierzętom czyli istotom od nas zależnym powinno być naturalnym odruchem, ale często nie jest. Dlatego pomaganie jest naszym moralnym obowiązkiem. Zło trzeba równoważyć dobrem - mówi Katarzyna Pokuta z Fundacji "Koty z Kociej". - Każda forma pomocy jest ważna, a szczególnie możliwość znalezienia nowego domu dla bezdomnych, porzuconych zwierząt. Mam nadzieję, że fanpage na Facebooku pod nazwą „Adopcje zwierząt-Jaworzno" będzie miejscem, które da nowe szanse i możliwości potrzebującym zwierzętom z terenu Jaworzna.

Fanpage dostępny jest pod adresem "Adopcje zwierząt - Jaworzno". Zachęcamy do udostępniana zawartych na nim informacji oraz do współtworzenia fanpagu. Lista organizacji tworzących, to miejsce jest nadal otwarta więc zapraszamy osoby, które mogą przyczynić się do znalezienia nowego domu dla porzuconych zwierzaków.