Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

100 lat Pani Elżbiety Siemek

2 czerwca 2016, 16:23

2 czerwca do grona długowiecznych Polaków dołączyła kolejna jaworznianka - pani Elżbieta Siemek. Oprócz rodziny, życzenia solenizantce złożyli Prezydent Miasta Paweł Silbert,  Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Więckowski,  Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Zielińska oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Elżbieta Siemek urodziła się 2 czerwca 1916 r. w Ciężkowicach. Ojciec Józef pracował zawodowo w Cementowni Szczakowa, a matka Maria zajmowała się gospodarstwem domowym. Pani Elżbieta miała starszą siostrę i młodszego brata, którzy już nie żyją.

W 1923 r. rozpoczęła naukę w szkole podstawowej, w której ukończyła siedem klas. Przez krótki czasu pracowała zawodowo w Zakładach Papierniczych w Pieczyskach.

Podczas II Wojny Światowej w 1942 r. trafiła do północnych Niemiec, gdzie pracowała w dużym gospodarstwie rolnym. Poznała tam przyszłego męża Juliana. Po zajęciu przez sowietów tej okolicy, oboje wrócili do Polski i jeszcze w 1945 r. zawarli związek małżeński.

Mąż pracował zawodowo, wspólnie prowadzili gospodarstwo po jej rodzicach. W 1946 r. urodziła się córka Helena, a w 1953 r. syn Alojzy. Mąż umarł w 1973 r. i od tego czasu zajmowała się gospodarstwem w którym zawsze było bydło, trzoda i kury. W gospodarstwie pracowała czynnie do 1995 roku.

W 1966 r. urodził się wnuk Jerzy – syn Heleny, a w 1978 r. wnuczka Joanna – córka Alojzego. "Oczkiem w głowie" jubilatki jest dziesięcioletnia prawnuczka - Wiktoria.

 

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek