Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Znakowanie sprzętu

24 maja 2016, 13:06

W ramach programu "Tarcza" na terenie jaworznickich ogrodów działkowych kontynuowana jest akcja "Bezpieczny Ogród". W ubiegłym tygodniu oznakowano blisko sto sprzętów na terenie Stowarzyszenia Ogrodowego "Warpie”. Dzisiaj, od godz. 15.00 sprzęty znakowane będą na terenie Stowarzyszenia Ogrodowego Działkowców im. Karola Roupperta na Starej Hucie.

- Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu działkowców w wyniku prowadzonej II edycji akcji oznakowano 98 sztuk różnego rodzaju sprzętu. Głównie przeważały kosiarki, podkaszarki i agregaty, elektronarzędzia oraz sprzęt RTV i AGD – mówi Alicja Witoszek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

Naniesione znaki pozwolą każdemu z działkowców rozpoznać swój sprzęt w razie ewentualnej kradzieży. - Urząd Miejski wspólnie z partnerami zapraszają wszystkich chętnych do takiej formy zabezpieczenia swoich dóbr. Takie oznakowanie może zniechęcić złodzieja, a w przypadku kradzieży jest bardzo pomocne przy jego zidentyfikowaniu i odzyskaniu – dodaje Alicja Witoszek.

Osoby które z różnych powodów nie mogły przystąpić do znakowania, a są zainteresowane oznaczeniem posiadanych urządzeń proszone są o kontakt z prezesem ogrodu w celu wyznaczenia dodatkowego terminu ponownego znakowania.

***

W ramach programu "Tarcza" na terenie jaworznickich ogrodów działkowych kontynuowana jest akcja "Bezpieczny Ogród". Pierwszym etapem programu było systematyczne patrolowanie działek zarówno przez funkcjonariuszy policji jak i straży miejskiej. Drugim etapem jest dalsze ograniczanie włamań do altanek ogrodowych oraz zabezpieczenie wartościowego sprzętu działkowców poprzez jego znakowanie. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Wydział Zarządzania i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego  w Jaworznie. Partnerem działań jest jaworznicka Straż Miejska i Policja.

ObrazekObrazekObrazek