Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Energia dla Seniora" - zapraszamy na warsztaty

24 maja 2016, 09:04

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Krystyna Banasik, Miejski Rzecznik Konsumentów oraz TAURON Obsługa Klienta zapraszają na warsztaty pn. "Energia dla Seniora" skierowane do osób starszych, których celem jest edukowanie jak bezpiecznie kupować energię elektryczną. Inicjatywa jest odpowiedzią na nasilone działania nieuczciwych sprzedawców energii. Warsztaty odbędą się 8 czerwca br. o godzinie 16.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego, przy ul. Grunwaldzkiej 33.

W akcję zaangażowały się organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz Seniorów, m.in. Uniwersytety III Wieku, Kluby Seniora, Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów i inne. Dzięki partnerom z III sektora organizatorzy mają szansę dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Inicjatorem akcji jest Rzecznik Praw Klienta działający w ramach spółki TAURON Obsługa Klienta.

Podstawowym celem inicjatywy jest uświadomienie osobom starszym, jak nie dać się oszukać przy zawieraniu umowy sprzedażowej. Uczestnicy warsztatów otrzymają pakiet wiedzy na temat sposobów ochrony swojego gospodarstwa domowego przed nieuczciwymi praktykami handlowymi akwizytorów proponujących zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. Słuchacze  poznają także zasady funkcjonowania rynku energii oraz powiązania pomiędzy obszarami sprzedaży i dystrybucji energii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.