Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Święto Rodziny za nami

23 maja 2016, 12:57

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i dobra zabawa - tak w skrócie można opisać jaworznickie obchody Święta Rodziny. Pomysłodawcą imprezy, w której tłumnie wzięli udział mieszkańcy naszego miasta, jest Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta.

Podczas Święta Rodziny, które zorganizowano na parkingu przed halą widowiskowo-sportową, w licznych zabawach, grach i konkursach z nagrodami brały udział całe rodziny, dodatkowo na najmłodszych - oprócz karuzeli, tampolin i dmuchańców - czekały teatrzyki, występy, pokaz iluzji oraz animacje i malowanie buziek. Zabawę umilali animatorzy, maskotki i szczudlarz. Nie zabrakło także masy balonów. Dla chcących sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe przygotowano stóły do cymbergaja, natomiast prawdziwym testem umiejętności piłkarskich były zawody sportowe na megapiłkarzykach.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 10.00, kiedy to uczniowie szkół podstawowych i wychowankowie świetlic brali udział w konkursie plastycznym. Efekty ich pracy można było podziwiać w dalszej części obchodów, gdyż dzieła młodzieży były wyeksponowane na ogromnym banerze zawieszonym na hali widowiskowej. W samo południe Święto Rodziny uroczyście zainaugurowali prezydent Paweł SIlbert wraz z zastępcą Moniką Bryl oraz Dariusz Starzycki, poseł na sejm RP.

Imprezie towarzyszył zorganizowany przez Instytut Ordo Caritatis oraz Stowarzyszenie MuzeDei "Marsz dla Życia i Rodziny", który poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. W marszu wzięli udział m.in. biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak, prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcą Moniką Bryl oraz radni Rady Miejskiej. Finałem pochodu były zabawy integracyjne, konkursy oraz koncert zespołu New Life'm w składzie Agnieszka Musiał, Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski, Piotr Jankowski i Robert Cudzich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek