Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

20 maja 2016, 09:33

Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna rozpoczęły się XVI Obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Jaworzna i instytucji miejskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

- Jak co roku, wydarzenie to ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa nie tylko na problemy osób niepełnosprawnych, ale też dać impuls do tego, by sprzeciwić się Ich dyskryminacji w życiu publicznym. Radością napawa mnie fakt, że władze miasta oraz mieszkańcy tak ochoczo uczestniczą w naszym święcie i zawsze odbywa się ono w cudownej atmosferze - mówiła podczas uroczystego otwarcia Maria Materla, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych.

Podczas pierwszego dnia obchodów zebrani przemaszerowali na płytę Rynku, gdzie niepełnosprawni otrzymali symboliczne "klucze” do miasta. Ważną częścią imprezy było ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w konkursie artystycznym. Zebrani mieli również okazję do wspólnej zabawy przy muzyce granej przez DJ-a Martina.

Harmonogram dalszych obchodów XVI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych:

20.05.2016 r. (piątek)

  • godz. 09.00 - 12.30 - Stadion Azotania w Jaworznie. Piknik integracyjny: prezentacje artystyczne placówek, zabawa taneczna, pokazy służb ratowniczych, plenery plastyczne, rozgrywki sportowe i inne atrakcje, poczęstunek,
  • godz. 17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie: spotkanie autorskie "O niepełnosprawności..." z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Całości towarzyszy wystawa prac artystycznych osób niepełnosprawnych udostępniona w Galerii Ex Libris w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz wystawa "Średniowiecze pasja XXI wieku" udostępniona w Muzeum Miasta.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek