Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpieczny Ogród - znakowanie sprzętu

17 maja 2016, 13:23

W ramach programu "TARCZA" kontynuowana jest akcja pn. "Bezpieczny Ogród", w czasie której działkowcy będą mieli możliwość oznakowania wartościowego sprzętu ze swoich działek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 19 maja na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Warpie".

Kradzieże na terenie ogrodów działkowych są poważnym problemem, dlatego akcja "Bezpieczny ogród", działająca w ramach programu "Tarcza", w ubiegłych latach została poszerzona o kolejną inicjatywę. Polega ona na specjalnym znakowaniu sprzętu pozostawianego w ogródkach.

Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu działkowców, akcje przeprowadzone na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Jawor" i "Warpie" pozwoliły oznaczyć w sumie ponad 300 urządzeń. Znaki identyfikacyjne pojawiły się głównie na kosiarkach i podkaszarkach, ale także na elektronarzędziach oraz sprzęcie RTV i AGD. Naniesione znaki pozwolą każdemu z działkowców bez problemu rozpoznać swój sprzęt, jeśli zostanie skradziony.

- Zapraszamy wszystkich chętnych działkowców do przyłączenia się do naszej akcji i zabezpieczenie swoich dóbr - zachęca Alicja Witoszek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. - Oznakowanie urządzeń może zniechęcić złodzieja, a w przypadku kradzieży jest bardzo pomocne przy jego zidentyfikowaniu oraz odzyskaniu przedmiotów.

Osoby, które nie mogą przystąpić do znakowania, a są zainteresowane oznaczeniem posiadanych urządzeń, proszone są o kontakt z prezesem ogrodu w celu wyznaczenia dodatkowego terminu ponownego znakowania.

Najbliższe terminy akcji znakowania sprzętu:
19 maja, od godz. 15:00 - Rodzinny Ogród Działkowy Warpie (przed Domem Działkowca)
24 maja, od godz. 15:00 - Rodzinny Ogród Działkowy im. Karola Roupperta - Stara Huta

***

Pierwszym etapem projektu "Bezpieczny Ogród" było systematyczne patrolowanie działek przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Obecnie, w celu dalszego ograniczania włamań do altanek ogrodowych oraz zabezpieczenia wartościowego sprzętu działkowców, rozpoczęto akcję znakowania urządzeń. Przedsięwzięcie prowadzi Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w partnerstwie ze Strażą Miejską i Policją.