Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień Strażaka 2016 (fotogaleria)

6 maja 2016, 13:22

W ramach obchodów Dnia Strażaka, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dzisiaj tradycyjna, uroczysta zmiana służb. Podczas uroczystości, Prezydent Miasta wręczył podziękowania trzem mieszkańcom, którzy jako pierwsi ruszyli z pomocą ofiarom wybuchu gazu na Osiedlu Stałym.

W uroczystym spotkaniu z jaworznickimi pożarnikami uczestniczyli m.in. posłowie na sejm RP Dariusz Starzycki i Paweł Bańkowski, Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem, Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Więckowski oraz jego zastępcy - Anna Lichota i Sebastian Pycia, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Erwin Jaworudzki oraz przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse dla zasłużonych strażaków, a zaproszeni goście złożyli strażakom podziękowania za ofiarną służbę oraz życzyli takiej samej ilości bezpiecznych powrotów co wyjazdów na akcje.

Dodatkowym wydarzeniem odprawy było wręczenie podziękowań trzem mieszkańcom Jaworzna za bezinteresowną pomoc okazaną bliźnim, podczas akcji ratunkowej prowadzonej po tragicznej eksplozji gazu, w budynku mieszkalnym na Osiedlu Stałym. Listem pochwalnym i upominkiem Prezydent Miasta wyróżnił Ireneusza Duszyka, Leszka Stryjskiego i Krzysztofa Rysia. W podziękowań czytamy:

- W tak trudnych czasach, kiedy na co dzień spotykamy się z brakiem wrażliwości na drugiego człowieka, Pan nie szczędził sił i zdrowia, by ratować ludzkie życie, dając nam przykład godny naśladowania.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek