Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Punkt Informacyjny WKU

4 maja 2016, 13:35

fot.Fotolia.com

fot.Fotolia.com

W kwietniu, w Jaworznie zakończył się tegoroczny proces kwalifikacji wojskowej. Nie oznacza to jednak, że poborowi chcący uzyskać wpis do książeczki wojskowej o przeniesieniu do rezerwy oraz osoby zainteresowane służbą w polskiej armii lub Narodowych Siłach Rezerwowych zostaną bez wsparcia. W maju na terenie Urzędu Miejskiego dyżury będzie pełnił przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach. 

Po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, w Jaworznie zaplanowane zostały dyżury, podczas których będzie można uzyskać wpis do książeczki wojskowej o przeniesieniu do rezerwy. 13, 20 oraz 27 maja od godziny 8.00 do 15.00, w budynku D Urzędu Miejskiego przy Placu Górników 5 w pok. nr 4, przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach będzie poświadczał przeniesienie do rezerwy zarówno w książeczkach osób objętych tegoroczną kwalifikacją wojskową, jak i starszych roczników, które jeszcze takiego wpisu nie otrzymały.

Wpis o przeniesieniu do rezerwy nie jest obowiązkowy, jednak w przyszłości może okazać się przydatny - np.podczas rekrutacji na studia. Przedstawiciel WKU podczas dyżurów będzie udzielał również wszystkich chętnym szczegółowych informacji o warunkach naboru i służby oraz pracy w Siłach Zbrojnych.