Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rada Kultury w siedzibie orkiestry

20 kwietnia 2016, 14:50

Kolejną placówką, w której - 20 kwietnia - odbyło się posiedzenie członków Jaworznickiej Rady Kultury był Dom Kultury w Jeleniu, który jest siedzibą "Archetti" Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna. Spotkania doradczo-opiniodawczego gremium, powołanego przez Prezydenta Miasta, z dyrekcjami i pracownikami lokalnych instytucji kultury są szansą na zaprezentowanie bieżącej działalności jednostek oraz do dyskusji nad nowymi kierunkami działań. Kolejne spotkanie rady odbędzie się we wrześniu br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie.

Podczas spotkania dyrektor orkiestry Marzenna Synowiec zaprezentowała zebranym podczas spotkania członkom Jaworznickiej Rady Kultury oraz Tadeuszowi Kaczmarkowi zastępcy Prezydenta Miasta, dotychczasowa działalność oraz plany i zamierzenia związane z przejęciem przez orkiestrę Domu Kultury w Jeleniu. Dyrektor zaznaczyła, że dotychczasowa działalność prowadzona w Domu Kultury będzie kontynuowana, zadeklarowała również jej wzbogacanie i rozwijanie.

W związku z uzyskaniem przez orkiestrę nowej siedziby, instytucja przywróci tradycję organizowania audycji muzycznych, na które zapraszani będą przedszkolaki i uczniowie jaworznickich szkół. Nową formą działalności jest inicjatywa "Estrada młodych", festiwal przedszkolny, a także udostępnienie dla publiczności ostatnich prób przed koncertem orkiestry, tzw. próby otwarte.