Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworznickie przedszkolaki bezpieczne na drodze

10 marca 2016, 08:41

Zakończyła się przeprowadzona we wszystkich miejskich przedszkolach w Jaworznie Akcja pod nazwą "Przedszkolak bezpieczny na drodze". Spotkania zorganizowane przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów we współpracy z Komendą Miejską Policji w Jaworznie, bezsprzecznie przypadły do gustu przedszkolakom, które z wielką chęcią i zapałem uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Dzieciaki poznały podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dowiedziały się dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Temat ten poruszony został nie tylko w teorii, bowiem MZDiM przygotował dla każdego z przedszkoli zestaw gadżetów - odblaskowych kamizelek, które przydadzą się przedszkolakom podczas wyjść na spacery.  Oprócz kamizelek, do każdego z przedszkoli przekazane zostały gry edukacyjne odnoszące się do tematyki bezpieczeństwa na drodze.

Sam kontakt i możliwość rozmowy z policjantem w pełnym umundurowaniu i ze wszelkimi policyjnymi atrybutami, takimi jak kajdanki czy lizak, był dla maluchów nie lada przeżyciem, które z pewnością mile zapamiętają.

- MZDiM dziękuje wszystkim przedszkolom, które uczestniczyły w akcji, za chęć współpracy i duże zaangażowanie - tutaj ukłon w stronę dzieci, które pięknymi występami artystycznymi i ogromną aktywnością umiliły spotkania - mówi Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM. - Jednocześnie przypominamy o konkursie plastycznym. Prosimy o dostarczanie do siedziby Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Krakowskiej 9 jednej pracy plastycznej z danego przedszkola w temacie "Bezpieczna droga do przedszkola" - ma być to praca zbiorowa, nie indywidualna, z racji tego, iż nagroda w konkursie przekazana będzie na poczet przedszkola.

Format jak i forma pracy dowolna - może to być zarówno rysunek jak i na przykład wyklejanka czy makieta. Na prace MZDiM czeka do końca marca, trzech zwycięzców o wygranej zostanie poinformowanych telefonicznie. Zapraszamy do udziału - naprawdę warto!

ObrazekObrazekObrazek