Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpłatne badania mammograficzne

29 lutego 2016, 11:51

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jaworznie zaprasza Panie do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w Pracowni Mammograficznej jaworznickiego Szpitala Wielospecjalistycznego.

Akcja skierowana jest do kobiet w wieku 50-69 lat (decyduje rok urodzenia), które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii. Programem nie są natomiast objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Kobiety młodsze lub starsze niż przewidziane w programie, mają możliwość wykonania bezpłatnej mammografii, ale muszą posiadać skierowanie od lekarza ginekologa.

Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany personel jaworznickiego szpitala, mammografem cyfrowym najnowszej generacji, ograniczającym dawkę promieniowania. Dają pełną gwarancję wysokiej jakości oceny wyników, co zostało potwierdzone w audycie przeprowadzonym w 2015 roku przez Centralny Ośrodek Koordynujący "Program wczesnego wykrywania raka piersi". Ponadto w przypadku nieprawidłowego wyniku istnieje możliwość wykonania pogłębionej diagnostyki bez dodatkowego skierowania. Szpital gwarantuje również możliwość kontynuacji leczenia operacyjnego i opieki pooperacyjnej w ramach świadczeń zdrowotnych udzielanych z zakresu chirurgii ogólnej oraz onkologii.

W celu ustalenia dogodnego terminu badania należy umówić się telefonicznie. Rejestracja pracowni czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30 i przyjmuje zgłoszenia pod numerem tel. 32 317 48 36. Badania są wykonywane zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

Pamiętajmy, że rak piersi wcześnie wykryty może być uleczalny!