Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Żywa szopka na Rynku

23 grudnia 2015, 12:23

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało zaledwie kilkadziesiąt godzin. Choć wokół panuje zdecydowanie wiosenna aura, to dzięki licznym atrakcjom organizowanym w grudniu na jaworznickim Rynku – z pewnością każdy może poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę. Kolejnym elementem przybliżającym magię tego okresu będzie "żywa" szopka.

Za nami spotkanie najmłodszych z Mikołajem oraz tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Od początku grudnia oczy i serce raduje również rozświetlona kolorowymi lampkami choinka. Ale to nie wszystko. Tuż przed Pasterką, czyli uroczystą mszą odprawianą w Wigilię o północy, na Rynku będzie można podziwiać żywą szopkę z postaciami Świętej Rodziny. Będzie Józef i Maryja z Dzieciątkiem, a także pasterze i zwierzęta.

Prawdziwe postacie będzie można podziwiać do godz. 2:00 w noc wigilijną. Następnie żywa Święta Rodzina zastąpiona zostanie figurami. Zwierzęta natomiast pozostaną w szopce całą wigilijną noc i cały następny dzień - aż do późnych godzin wieczornych Bożego Narodzenia. Organizacją żywej szopki na jaworznickim rynku zajmują się podobnie, jak w latach ubiegłych, podopieczni Wspólnoty "Betlejem" razem z ich duszpasterzem księdzem Mirosławem Toszą.

Kolejna możliwość zobaczenia żywej szopki będzie 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli, kiedy to ponownie na Rynku zawitają żywe postacie i zwierzęta. Wtedy też po jaworznickim rynku przemaszerują Trzej Królowie.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia szopki bożonarodzeniowej zlokalizowanej tuż przy choince – będzie to zapewne wspaniała atrakcja nie tylko dla najmłodszych mieszkańców Jaworzna.