Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Spotkania opłatkowe w miejskich placówkach

23 grudnia 2015, 11:06

Jak co roku, w okresie przedświątecznym przedstawiciele władz miasta spotykają się z mieszkańcami Jaworzna na "wieczerzach" wigilijnych, w szeregu miejskich placówek. We wtorek - 22 grudnia - Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl najpierw spotkała się w jadłodajni miejskiej z podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a następnie z dziećmi z Ogniska Wychowawczego.

W obu spotkaniach wzięło udział po kilkadziesiąt osób, które - zgodnie z tradycją - przed przystąpieniem do posiłku najpierw połamały się opłatkiem i złożyły sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd, a młodzież z Ogniska Wychowawczego przygotowała dodatkowo dla zaproszonych gości przedstawienie jasełkowe.

- Tego typu spotkania są okazją żeby w tym szczególnym okresie, także osobom w trudniejszej sytuacji życiowej, pozwolić poczuć magię świątecznej atmosfery i pokazać, że nie są same - podkreślą Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta. - To także szansa na szczerą rozmowę i podzielenie się dobry słowem, a także chwilę refleksji, której często na co dzień brakuje.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek