Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Podsumowanie roku pszczelarzy

13 grudnia 2015, 11:32

Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek spotkał się w niedzielę - 13 grudnia, z jaworznickimi pszczelarzami, którzy w sali szachowej hali widowiskowo-sportowej MCKiS zorganizowali coroczne zebranie podsumowujące miniony sezon. Oprócz dyskusji zawodowych była to też okazja do złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem przed zbliżającymi się świętami.

Na niedzielnym spotkaniu pojawiło się niemal czterdzieści osób zrzeszonych w Miejskim Kole Pszczelarzy w Jaworznie. Zebrani rozmawiali m.in. o tegorocznych zbiorach i zagrożeniach związnych z chorobami pszczół oraz wpływie aury na funkcjonowanie pasiek. Ważnym elementem spotkania było także wigilijne podzielenie się opłatkiem i wspólne życzenia.

- Jesteście Państwo przedstawicielami środowiska, które łącząc pasje z pracą, wpisuje się w działania przyczyniające się do zachowania dobrego stanu środowiska naturalnego. Niech Wasz patron - św. Ambroży ma Was w swojej opiece i niech dba zarówno o zdrowie Waszych rodzin, jak i bezpieczeństwo i dobrobyt Waszych pasiek - mówił na spotkaniu prezydent Tadeusz Kaczmarek, którego zarząd jaworznickiego koła pszczelarzy zaprosił na spotkanie w podzięce za działania, jakie każdego roku podejmuje miasto, by wesprzeć lokalnych bartników. 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek