Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

II etap budowy placu zabaw na Os. Stałym

7 grudnia 2015, 15:52

Trwa drugi etap budowy placu zabaw w Parku Lotników na Osiedlu Stałym. Po zakończeniu budowy teren "lotniczego" placu będzie dwa razy większy niż obecnie, a dzieci i dorośli będą mieli możliwość skorzystania z jeszcze większej liczby urządzeń do ćwiczeń i zabawy.

- Pierwszy etap budowy placu zabaw zakończył się w ubiegłym roku. W tym roku na terenie placu została wykonana nawierzchnia bezpieczna dla bawiących się dzieci - łumaczy Piotr Jamróz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. - Dzięki porozumieniu zawartemu przez gminę z Nadleśnictwem w Chrzanowie udało się pozyskać dodatkowy teren w rejonie Parku Lotników. To pozwoliło na rozbudowę placu.

Plac został zaprojektowany tak, aby mogły z niego bezpiecznie korzystać dzieci w różnym wieku. Część dla młodszych dzieci nawiązuje do wyposażenia samolotów czy lotniska. W powstającej części placu stanie między innymi zestaw multiaktywny do zabaw kształtem przypominający samolot. Będzie wyposażony w zjeżdżalnie, mosty i drabinki. Pojawi się tutaj także zjazd alpejski czyli popularna tyrolka. W części dla starszych dzieci będą zamontowane między innymi kostki wspinaczkowe i równoważnie. Powiększy się też siłownia na świeżym powietrzu. Na siłowni zostaną zamontowane kolejne urządzenia do ćwiczeń takie jak: kierownice, biegacz, wspinacz i wioślarz.

Teren całego placu będzie ogrodzony i oświetlony. Zostaną także zainstalowane kamery monitoringu wizyjnego. Oprócz wyposażenia do zabawy zostaną zainstalowane także wszystkie niezbędne elementy dla tego typu obiektów, jak: ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablice informacyjne itp. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą zakończenie II etapu budowy placu zabaw w Parku Lotników planowane jest jeszcze w grudniu tego roku.