Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Święto Kolejarzy

25 listopada 2015, 13:58

Tradycyjną, coroczną uroczystość, łączącą Dzień Kolejarza z Dniem Seniora zorganizowała w środę - 25 listopada - Terenowa Organizacja Emerytów i Rencistów Związku Zawodowego Kolejarzy Śląskich. W spotkaniu w Domu Kultury w Szczakowej uczestniczył m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, który wywodząc się także z kolejarskiej rodziny, zawsze chętnie spotyka się z osobami związanymi z kolejnictwem.

Uroczystość, która w tym roku zorganizowana została dokładnie w dniu imienin patronki kolejarzy - św. Katarzyny, była okazją do podziękowania pracownikom kolei za ich sumienną i odpowiedzialną pracę. Zebrani wspominali "czasy świetności" szczakowskiego dworca i z nadzieją mówili o trwającej modernizacji linii kolejowej Katowice - Kraków.

Spotkanie było także okazją do wspomnienia i oddania czci zmarłej niedawno prezes jaworznickiego związku emerytów - pani Genowefy Kuciel, która zawsze bardzo aktywnie zabiegała o integrację społeczności lokalnej oraz dbała o podtrzymywanie kolejarskich tradycji w Szczakowej. Główna część spotkania miała jednak charakter towarzyski, a miły charakter swojego święta "kolejarscy seniorzy" uświetnili sobie zabawą karaoke.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek