Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

JBO 2015: Skatepark na Borach

18 listopada 2015, 14:27

Rampa do jazdy na rolkach i deskorolkach stanęła obok placu zabaw przy ulicy Tetmajera na Borach. To kolejny projekt Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowany przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

Rodzinny plac zabaw z siłownią zewnętrzną stanął przy ulicy Tetmajera na Borach w ubiegłym roku. W kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy tej dzielnicy zdecydowali, że obok placu powstanie też niewielki skatepark. Skatepark to miejsce, w którym osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i rowerach mogą ćwiczyć różne skomplikowane ewolucje.

- Po konsultacji z mieszkańcami ustalono, że skatepark będzie się składał z minirampy. Jest urządzenie służące do wykonywania skoków i różnego rodzaju ewolucji w powietrzu oraz na rurkach wmontowanych w krawędzie rampy - tłumaczy Piotr Jamróz, rzecznik prasowy MZNK. - Obok minirampy zostały ustawione ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Stanęła tutaj także tablica zawierająca informacje na temat zasad korzystania z rampy. Ponieważ jazda na deskorolkach, rolkach i rowerach na rampie wiąże się z ryzykiem upadku zalecane jest korzystanie z niej w ochraniaczach oraz w kaskach.

ObrazekObrazekObrazekObrazek