Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zakończone prace w Szczakowej

18 listopada 2015, 14:01

Zakończyły się prace remontowe na moście przy ul. Jagiellońskiej. Z myślą o poprawieniu stanu technicznego mostu konieczny był kompleksowy jego remont. Roboty, które polegały na wymianie zdegradowanych elementów konstrukcji oraz skorodowanych balustrad, wymianie nawierzchni chodników i jezdni, poszerzeniu koryta potoku pod mostem i wykonaniu wszelkich niezbędnych umocnień trwały kilkadziesiąt dni.

- W rejonie wyremontowanego mostu wykonane zostały również prace związane z ułożeniem nawierzchni ciągu pieszego wzdłuż Koziego Brodu - od ul. Jagiellońskiej do ul. Kościuszki - wyjaśnia Emila Tura, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Wzdłuż nowego deptaka zamontowane zostało również oświetlenie, ułatwiające pieszym przemieszczanie się chodnikiem po zmroku.

Wcześniej, początkiem lipca, MZDiM zmodernizował kładkę stanowiącą główny ciąg pieszy prowadzący z ul. Kościuszki w kierunku ul. Koszarowej, intensywnie uczęszczany, zwłaszcza w roku szkolnym przez młodzież i dzieci zmierzające do Zespołu Szkół Nr 3 w Jaworznie.

Mamy nadzieję, że te kompleksowe prace we wspomnianym rejonie Szczakowej przyczynią się do zwiększenia komfortu mieszkańców korzystających ze znajdującej się tam infrastruktury.

Poniżej materiał zdjęciowy przedstawiający efekty wspomnianych prac remontowych:

Obrazek
Obrazek
Obrazek