Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

10 listopada 2015, 17:00

We wtorek, 10 listopada, Gimnazjum nr 2 w Jaworznie przy pomocy miejskich instytucji zorganizowało Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Jaworzna.

W ramach wydarzenia uczniowie wysłuchali prelekcji specjalistów z dziedzin: diabetologii, psychologii oraz dietetyki. Ponadto młodzież wzięła udział w zajęciach dotyczących zdrowego trybu życia i odżywiania. Po części warsztatowej wszyscy mogli posilić się w szkolnej jadalni zdrowymi przekąskami, a zwieńczeniem obchodów było uroczyste podsumowanie, podczas którego rozdano certyfikaty uczestnictwa i materiały edukacyjne dla uczniów

- Tego typu inicjatywy powinny zagościć na stałe w kalendarzach placówek pracujących z młodzieżą - tłumaczy Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej, pogłębienie wiedzy w zakresie prawidłowego odżywiania w cukrzycy i nie tylko, oraz uwrażliwienie na problem jakim jest rosnąca liczba zachorowań na tą chorobę jest niezwykle ważne.

Obchody Światowego Dnia Walki Z Cukrzycą zorganizowano przy współudziale Zespołu Lecznictwa Otwartego, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej SED i firmy Abbott Laboratories.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek